KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13327194
nr 1332 7194
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1971, Stadsmotiv. Signerad. Olja på duk, 32x40 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 8 juni 2020
kl 20:58:50
1.600 kr
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)